Тест Мартиндейла на зносостійкість тканини

Тест Мартиндейла – тест на стирання (зносостійкість) матеріалу. Застосовується по відношенню до одежних і меблевих, тканинних і трикотажних тканин.

Ця інформація допоможе вам вибрати тканину для оббивки дивана, яка буде довгий час залишатися як нова, іншими словами не буде швидко стиратися.

Ви можете вибрати тканину і купити дивани в Києві в нашому фірмовому магазині.

Як проводиться тест на зносостійкість тканини?

шматок випробуваної тканини закріплюється на спеціальному тримачі, після чого, диск з абразивом починає терти тканину круговими рухами з певним зусиллям. Один круговий рух відповідає одному циклу.

Випробування на гладкої тканини проводитися до появи трьох або двох рваних ниток, для трикотажу – однієї нитки, на ворсових – до появи видимих змін на тканини.

Як Ви вже зрозуміли цей тест дуже агресивний і в звичайних умовах навантаження на тканину мінімальна. Звичайно ж, чим вище кількість циклів в цьому тесті, тим більше часу тканина буде мати відмінний вигляд. Низькі категорії тканини мають не велику кількість циклів саме тому їх вартість відрізняється від тканин, які мають більш високу категорію.

Обладнання для тіста Мартиндейла, тест на міцність тканини

Тест Мартиндейла

Існують ще кілька тестів зносостійкості тканини:

Тест Визинбека

Тест Визинбека – більш поширений в Північній Америці використовують його для тестування меблевих тканин і для установки стандартів/областей їх застосування. Проводять його наступним чином - в якості тертя матеріалу (абразиву) використовується бавовняне сукно.

Як проводитися тест Мартиндейла

Тест Столла

Тест Столла - використовується для визначення зовнішніх змін ворсових меблевих тканин, таких як: оксамитовий вельветин, рубчастим вельвет, трикотажний велюр, трикотажні ворсові тканини і флоки. Цей тест застосовую тільки до тих тканин, у яких ворс довгий і тканий, при цьому ворсова поверхня повинна бути досить великою.

Як проводиться тест на стирання тканини

Для проведення випробувань зразок поміщають на гумову поверхню обертається столу ворсом вгору. Головка з абразивом обертальними рухами піддає тканину тертю. Стійкість до стирання визначається відповідно до визначених критеріїв зміни зовнішнього вигляду тканини.

< p>всі ці тести допомагають вибрати тканину в залежності від умов її експлуатації. Іншими словами, якщо диван буде знаходиться в громадському місці, необхідно підбирати тканину з високим коефіцієнтом зносостійкості.

Більшість покупців, які купують м'які меблі не цікавляться характеристиками тканини, а купують те, що їм сподобалося. Не можна сказати, що це неправильно, грамотний консультант, який займається продажем м'яких меблів повинен мати під рукою всі характеристики тканин і пред'явити їх на першу вимогу. 

Ви можете і самостійно дізнатися скільки циклів витримує тканина по тесту Мартиндейла, але зверніть увагу що цей тест є екстремальним тестом і навряд чи в реальному житті тканина буде піддаватися таким випробуванням.